Posjet saborskog zastupnika Veljka Kajtazija

Naša škola je u srijedu 12.1.2022. ugostila saborskog zastupnika Veljka Kajtazija i Suzanu Krčmar, predsjednicu „Kali Sare“ – Saveza Roma u RH. U pratnji su bili županijski vijećnici  Elvis Kralj  i Kristijan Oršuš,  te  Dario Bogdan (Sisak) i Kruno Oršoš (Pribislavec). U srdačnom razgovoru s ravnateljicom Darjom Borković i profesorom povijesti Tonijem Marušićem istaknuti su prioriteti razvoja i dogradnje škole koji su prihvaćeni i prepoznati  kao zajednički cilj – što kvalitetnije i modernije obrazovanje svih učenika. Gosp. Kajtazi ukazao je na nužnost suradnje kako bi zamišljene ideje i projekti što prije bili  pokrenuti i realizirani. Nadovezao se na rad udruge „ Kali sara“ koja je već prepoznata u suradnji na mnogim kvalitetnim projektima diljem Hrvatske, istaknuo primjer Romskog memorijalnog centra Uštica koji posjećuju učenici u sklopu posjeta MC Jasenovac, pa sve  manifestacije vezane uz obilježavanje Svjetskog dana Roma, Dana romskog jezika  i Međunarodnog dana sjećanja na romske žrtve genocida u II. Svjetskom ratu. Naravno tu je izdavanje različitih publikacija, organiziranja priredbi izložbe i sl. Ravnateljica Darja Borković smatra da je svaka pomoć dobrodošla, da će se potruditi intenzivirati suradnju, te je pridodala da je dogradanja dvorane i nekoliko učionica prvotni cilj, kao i uređenje vanjskih sportskih terena. Prigodom posjeta svim učenicima naše škole uručeni su darovi – puna platnena vrećica školskog pribora.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.

objavio: Toni Marušić Dražen Oletić   datum: 13. 1. 2022.