Dječji tjedan

Aktivnosti povodom Dječjeg tjedna 2015.

Dječji tjedan je tradicionalna godišnja akcija posvećena DJECI. Uvijek se održava u prvom tjednu u listopadu. Prvi ponedjeljak u listopadu proglašen je Međunarodnim danom djeteta. Ove je  godine Dječji tjedan počeo u ponedjeljak 5. listopada 2015. godine. Naša je škola bila ovogodišnji domaćin  priredbe koja je održana ispred Centra za kulturu Čakovec. Na priredbi su osim OŠ Kuršanec sudjelovali: Studio suvremenog plesa Teuta, Plesni studio Vivona i  Čakovečke mažoretkinje. Nakon priredbe na trgu su sva djeca napravila KRUG MIRA. U krugu mira sudjelovali su i naši učenici i učitelji drugih razreda.

Svako dijete na našoj planeti ima pravo na život. Svako dijete ima svoje potrebe, raste i razvija se. Svako dijete ima pravo na kvalitetno odrastanje uz sigurnost i ljubav.“

Programski sadržaji / aktivnosti povodom Dječjeg tjedna:

5.10.    Priredba i krug mira – na glavnom trgu ispred Centra za kulturu u Čakovcu ( zbor i učiteljica Marija Šobak Potočnjak; ritmička grupa 4.a i učiteljica Spomenka Švenda; dramska skupina i učiteljica Jasminka Poljanec; krug mira- razrednici i učenici 2. a, 2.b i 2. c razreda)

6.10.    Posjet Depadansi Staračkog doma u Čakovcu – povodom Svjetskog dana starijih osoba i Dana djedova i baka i ove školske godine naši su učenici  pripremili su program za štićenike Depadanse Staračkog doma u Čakovcu (veliki zbor/dio učenika i učiteljica Marija Šobak Potočnjak; ritmička grupa 4.a i učiteljica Spomenka Švenda; dramska skupina i učiteljica Jasminka Poljanec )

6.10.    Posjet  djece gradonačelniku ( Marija Horvat 6.b, Vlatka Oršuš 6.b, FIlipa Sirotković 4.a i pedagoginja škole Koraljka Bendelja)

7.10.    Projekt „Veliki prijatelj, malom prijatelju“ – višegodišnji projekt u kojem je naglasak na suradnji naše škole s Dječjim vrtićom Čakovec, odnosno objektima „Pirgo“ i „Zvjezdice“ u Šandorovcu: učenici 4.a i učiteljica Spomenka Švenda posjetili su „Zvjezdice“ i zajedno uživali u kazališnoj predstavi i igri, dok su učenici 4.b i 4.e sa svojim učiteljem Marijom Novakom te učiteljicom Ljerkom Lacković Vuić posjetili „Pirgo“ i družili se u plesnoj i glazbenoj radionici.

„Odrasli, mi djeca želimo da poštujete naša prava! Zato ih nemojte kršiti, zato naspodržavajte i uvažavajte…jednostavno…volite nas!“ Svako dijete želi imati mamu i tatu, želi imati obitelji i dom.

„Odrasli, slušajte nas! I mi isto želimo nešto reći! I mi smo živa bića koja misle, mijenjaju se, razvijaju se i odrastaju. Dopustite nam da zajedno gradimo našu budućnost, naš svijet.  Ja želim biti sretna! Želim da me odrasli  razumiju!“

„Mama, tata, nemojte se ljutiti na mene kada nešto ne znam! Želim da  imate više vremena za mene!“

objavio: Jasminka Poljanec Dražen Oletić   datum: 14. 10. 2015.