Mjesec borbe protiv ovisnosti 15. studeni – 15. prosinca 2016.g.

Mjesec borbe protiv ovisnosti  u Republici Hrvatskoj obilježava se u razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca. Svake godine u navedenom razdoblju obilježavanje se provodi s ciljem upozoravanja cjelokupne javnosti na problem zlouporabe oblika sredstava ovisnosti, alkohola, pušenja,  droga, te se time nastoji potaknuti sve subjekte u društvu na aktivnu borbu protiv ovisnosti i zlouporabe, poduzimanjem zajedničkih aktivnosti za uspješno suprotstavljanje ovom ozbiljnom problemu današnjice.

Naša  škola ove godine uključuje se u dvije aktivnosti. Jedna od njih provest će se na nivou škole. To je aktivnost „Učenici podučavaju učenike“ a namijenjena je učenicima šestih i sedmih razreda. Naime, osmero učenika 7.b razreda (Ema Jazvić, Elena Tomašić, Andreja Kos, Dea Topoljjak, Filip Plantak, Rea Posavec, Elena Jurinjak i Danijel Horbec) u mjesecu listopadu sudjelovalo je na edukaciji „Edukacija edukatora“. Edukacija se provodila u  Zavodu za javno zdravstvo pod stručnim vodstvom školske liječnice mr.sc.Narcise Slugan. Na edukaciji učenici su spoznavali štetnost sredstava ovisnosti te dobili smjernice za podučavanje vršnjaka i mlađih učenika s zadaćom da sami osmisle i isplaniraju na koji način će to učenicima prenijeti. Podijelili su se u dvije grupe. Osmislila su radionicu za učenike sedmih i šestih razreda (powerpoint prezentaciju, kviz i igru uloga). Radionica će se provesti u periodu od 2. – 9.12.2016.g. na satovima razrednika. U nastavku donosimo raspored radionica.

Druga aktivnost je foto natječaj s temom prijateljstvo. Fotografije za našu školu izradit će učitelj Toni Marušić s foto grupom. Najuspješnija fotografija bit će prikazana na zajedničkoj izložbi svih osnovnih i srednjih škola Međimurske županije 15.12.2016.g. u Osnovnoj školi Strahoninec. Isti dan za učenike će biti održano predavanje kojeg će održati predavači iz Centra za forenzična ispitivanja, istraživanja i vještačenja „Ivan Vučetić“ iz Zagreba.

Koordinator Školskog preventivnog programa

Koraljka Bendelja

Raspored radionica pogledajte pod opširnije.

Raspored radionica

6.C i 7.D

7.12.2016.g. ; srijeda

6. sat ujutro

objavio: Koraljka Bendelja Dražen Oletić   datum: 2. 12. 2016.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017. 13:40
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.