Mjesec borbe protiv ovisnosti 15. studeni – 15. prosinca 2016.g.

Mjesec borbe protiv ovisnosti  u Republici Hrvatskoj obilježava se u razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca. Svake godine u navedenom razdoblju obilježavanje se provodi s ciljem upozoravanja cjelokupne javnosti na problem zlouporabe oblika sredstava ovisnosti, alkohola, pušenja,  droga, te se time nastoji potaknuti sve subjekte u društvu na aktivnu borbu protiv ovisnosti i zlouporabe, poduzimanjem zajedničkih aktivnosti za uspješno suprotstavljanje ovom ozbiljnom problemu današnjice.

Naša  škola ove godine uključuje se u dvije aktivnosti. Jedna od njih provest će se na nivou škole. To je aktivnost „Učenici podučavaju učenike“ a namijenjena je učenicima šestih i sedmih razreda. Naime, osmero učenika 7.b razreda (Ema Jazvić, Elena Tomašić, Andreja Kos, Dea Topoljjak, Filip Plantak, Rea Posavec, Elena Jurinjak i Danijel Horbec) u mjesecu listopadu sudjelovalo je na edukaciji „Edukacija edukatora“. Edukacija se provodila u  Zavodu za javno zdravstvo pod stručnim vodstvom školske liječnice mr.sc.Narcise Slugan. Na edukaciji učenici su spoznavali štetnost sredstava ovisnosti te dobili smjernice za podučavanje vršnjaka i mlađih učenika s zadaćom da sami osmisle i isplaniraju na koji način će to učenicima prenijeti. Podijelili su se u dvije grupe. Osmislila su radionicu za učenike sedmih i šestih razreda (powerpoint prezentaciju, kviz i igru uloga). Radionica će se provesti u periodu od 2. – 9.12.2016.g. na satovima razrednika. U nastavku donosimo raspored radionica.

Druga aktivnost je foto natječaj s temom prijateljstvo. Fotografije za našu školu izradit će učitelj Toni Marušić s foto grupom. Najuspješnija fotografija bit će prikazana na zajedničkoj izložbi svih osnovnih i srednjih škola Međimurske županije 15.12.2016.g. u Osnovnoj školi Strahoninec. Isti dan za učenike će biti održano predavanje kojeg će održati predavači iz Centra za forenzična ispitivanja, istraživanja i vještačenja „Ivan Vučetić“ iz Zagreba.

Koordinator Školskog preventivnog programa

Koraljka Bendelja

Raspored radionica pogledajte pod opširnije.

Raspored radionica

6.C i 7.D

7.12.2016.g. ; srijeda

6. sat ujutro

objavio: Koraljka Bendelja Dražen Oletić   datum: 2. 12. 2016.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.