ČINKVINE O PROLJEĆU

Mladi knjižničari, polaznici knjižničarske grupe, u srijedu 29. ožujka okušali su se u pisanju činkvina, talijanskih kratkih pjesmica od pet stihova.

Tema za pisanje bilo je proljeće. Najprije smo utvrdili pravila za pisanje činkvina (pravila poznata otprije, točnije, od integriranog dana povodom Dana voda), a zatim smo probali pronaći i zapisati što više „proljetnih“ pridjeva i glagola. Nekoliko činkvina napisali smo svi zajedno. Nakon toga, svatko je prionuo samostalnom pisanju pjesmica.

Ovakav oblik pisanja učenicima je bio zabavan i zanimljiv, a njihove činkvine možete pročitati pod opširnije.

Toplo, sunčano.

Lista, šumi, pjeva.

Ptice veselo skakuću po granama.

Sunce.     (Petra Mihalic, 4.a)

Proljeće

Sunčano, mirisno.

Lista, cvrkuće, žubori.

Djeca ga s nestrpljenjem dočekuju.

Proljetnice.    (Lana Novak, 4.a)

Sunčano, veselo.

Cvrkuće, zuji, miriše.

Moje najljepše godišnje doba.

Razigranost.      (Rebeka Matkun, 4.a)

Sunčano, vedro.

Pupa, cvjeta, lista.

Priroda se zeleni.

Cvijeće.     (Lana Janković, 4.a)

Šareno, veselo

Žubori, šumi, miriše.

Radujem se proljetnom suncu.

Ljubičice.     (Antonija Foder, 4.a)

Zeleno, toplo.

Cvrkuće, pjeva, leti.

Lastavice se vratile s juga.

Buđenje.  (zajednički rad)

Opojno, mirisno.

Raste, cvjeta, buja.

Osjeća se u zraku.

Ljubav.  (zajednički rad)

objavio: Jasmina Balog   datum: 30. 3. 2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017. 13:40
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.