NAŠA PRVA KNJIGA

U školskoj godini 2016./2017. realiziran je projekt „Naša prva knjiga“ u kojem je sudjelovalo mnogo učenika i učitelja naše škole. U sklopu projekta nastala je zanimljiva i lijepa priča koja govori o prijateljstvu. Priča je ilustrirana, prevedena na bajaški dijalekt te na njemački jezik i engleski jezik. Osim pisanja, ilustriranja i prijevoda priče, izrađena je naša prva (klasična, papirnata) knjiga, odnosno slikovnica, ali i e-slikovnica.

Cijelu vijest pročitajte pod opširnije, a fotografije pogledajte u foto-galeriji.

Započevši s radom na projektu shvatili smo da to nije nimalo lako i da iziskuje puno više truda i vremena nego li se to na početku činilo. Projekt je realiziran kroz nekoliko etapa pa su tako učenici, ovisno o svojim interesima i vještinama, sudjelovali u različitim aktivnosti.

Učenici polaznici literarno-recitatorske grupe i knjižničarske grupe (voditeljice Anamarija Mihić i Jasmina Balog) sastavili su priču koju je lektorirala učiteljica Anamarija Mihić, dok su učenici polaznici dodatne nastave engleskog jezika (8. razredi) pod mentorstvom učiteljice Karoline Preložnjak priču preveli na engleski jezik, a učenici izborne nastave njemačkog jezika (7. razredi) pod mentorstvom učiteljice Laure Trstenjak na njemački jezik. Za prijevod na bajaški imali smo lijepu suradnju s roditeljem Elvisom Kraljem i romskom pomagačicom Biljanom Oršuš. Biljana je bila u kontaktu i s profesorom, dr.sc. Petrom Radosavljevićem koji nam je nesebično pomogao u lektoriranju priče na bajškom. Dok su učenici sastavljali i prevodili priču, Vanesa Dobranić iz 7. a razreda ilustrirala je priču uz kreativno vodstvo i savjete učiteljice Ide Domišljanović.

Osim klasičnih slikovnica u papirnatom obliku, izradili smo i digitalne slikovnice koja se „listaju“ putem računala. Za taj su dio posla bili zaduženi polaznici knjižničarske grupe koji su uz pomoć školske knjižničarke Jasmine Balog izradili i e-slikovnicu.

Nastale slikovnice, kroz koje se najbolje vidi sav uloženi trud, kreativnost, timski rad i suradnja, mogu se pogledati i pročitati u našoj školskoj knjižnici, dok se te iste e-slikovnice mogu „prolistati“ ovdje.

Prijateljstvo (priča na hrvatskom jeziku):

Prijateljstvo / Urtăśije (priča na bajaškom dijalektu):

Prijateljstvo / Friendship (priča na engleskom jeziku):

Prijateljstvo / Die Freundschaft (priča na njemačkom jeziku):

objavio: Jasmina Balog   datum: 12. 6. 2017.

« Srpanj 2017 »

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.