NAŠA PRVA KNJIGA

U školskoj godini 2016./2017. realiziran je projekt „Naša prva knjiga“ u kojem je sudjelovalo mnogo učenika i učitelja naše škole. U sklopu projekta nastala je zanimljiva i lijepa priča koja govori o prijateljstvu. Priča je ilustrirana, prevedena na bajaški dijalekt te na njemački jezik i engleski jezik. Osim pisanja, ilustriranja i prijevoda priče, izrađena je naša prva (klasična, papirnata) knjiga, odnosno slikovnica, ali i e-slikovnica.

Cijelu vijest pročitajte pod opširnije, a fotografije pogledajte u foto-galeriji.

Započevši s radom na projektu shvatili smo da to nije nimalo lako i da iziskuje puno više truda i vremena nego li se to na početku činilo. Projekt je realiziran kroz nekoliko etapa pa su tako učenici, ovisno o svojim interesima i vještinama, sudjelovali u različitim aktivnosti.

Učenici polaznici literarno-recitatorske grupe i knjižničarske grupe (voditeljice Anamarija Mihić i Jasmina Balog) sastavili su priču koju je lektorirala učiteljica Anamarija Mihić, dok su učenici polaznici dodatne nastave engleskog jezika (8. razredi) pod mentorstvom učiteljice Karoline Preložnjak priču preveli na engleski jezik, a učenici izborne nastave njemačkog jezika (7. razredi) pod mentorstvom učiteljice Laure Trstenjak na njemački jezik. Za prijevod na bajaški imali smo lijepu suradnju s roditeljem Elvisom Kraljem i romskom pomagačicom Biljanom Oršuš. Biljana je bila u kontaktu i s profesorom, dr.sc. Petrom Radosavljevićem koji nam je nesebično pomogao u lektoriranju priče na bajškom. Dok su učenici sastavljali i prevodili priču, Vanesa Dobranić iz 7. a razreda ilustrirala je priču uz kreativno vodstvo i savjete učiteljice Ide Domišljanović.

Osim klasičnih slikovnica u papirnatom obliku, izradili smo i digitalne slikovnice koja se „listaju“ putem računala. Za taj su dio posla bili zaduženi polaznici knjižničarske grupe koji su uz pomoć školske knjižničarke Jasmine Balog izradili i e-slikovnicu.

Nastale slikovnice, kroz koje se najbolje vidi sav uloženi trud, kreativnost, timski rad i suradnja, mogu se pogledati i pročitati u našoj školskoj knjižnici, dok se te iste e-slikovnice mogu „prolistati“ ovdje.

Prijateljstvo (priča na hrvatskom jeziku):

Prijateljstvo / Urtăśije (priča na bajaškom dijalektu):

Prijateljstvo / Friendship (priča na engleskom jeziku):

Prijateljstvo / Die Freundschaft (priča na njemačkom jeziku):

objavio: Jasmina Balog   datum: 12. 6. 2017.

« Rujan 2017 »

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.