Činkvine o proljeću

Mladi knjižničari, polaznici knjižničarske grupe, u srijedu 29. ožujka okušali su se u pisanju činkvina, talijanskih kratkih pjesmica od pet stihova.

Tema za pisanje bilo je proljeće. Najprije smo utvrdili pravila za pisanje činkvina (pravila poznata otprije, točnije, od integriranog dana povodom Dana voda), a zatim smo probali pronaći i zapisati što više „proljetnih“ pridjeva i glagola. Nekoliko činkvina napisali smo svi zajedno. Nakon toga, svatko je prionuo samostalnom pisanju pjesmica.

Ovakav oblik pisanja učenicima je bio zabavan i zanimljiv, a njihove činkvine možete pročitati pod opširnije.

Toplo, sunčano.

Lista, šumi, pjeva.

Ptice veselo skakuću po granama.

Sunce.     (Petra Mihalic, 4.a)

Proljeće

Sunčano, mirisno.

Lista, cvrkuće, žubori.

Djeca ga s nestrpljenjem dočekuju.

Proljetnice.    (Lana Novak, 4.a)

Sunčano, veselo.

Cvrkuće, zuji, miriše.

Moje najljepše godišnje doba.

Razigranost.      (Rebeka Matkun, 4.a)

Sunčano, vedro.

Pupa, cvjeta, lista.

Priroda se zeleni.

Cvijeće.     (Lana Janković, 4.a)

Šareno, veselo

Žubori, šumi, miriše.

Radujem se proljetnom suncu.

Ljubičice.     (Antonija Foder, 4.a)

Zeleno, toplo.

Cvrkuće, pjeva, leti.

Lastavice se vratile s juga.

Buđenje.  (zajednički rad)

Opojno, mirisno.

Raste, cvjeta, buja.

Osjeća se u zraku.

Ljubav.  (zajednički rad)

objavio: Jasmina Balog   datum: 30. 3. 2017.

« Rujan 2018 »

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.