Činkvine o proljeću

Mladi knjižničari, polaznici knjižničarske grupe, u srijedu 29. ožujka okušali su se u pisanju činkvina, talijanskih kratkih pjesmica od pet stihova.

Tema za pisanje bilo je proljeće. Najprije smo utvrdili pravila za pisanje činkvina (pravila poznata otprije, točnije, od integriranog dana povodom Dana voda), a zatim smo probali pronaći i zapisati što više „proljetnih“ pridjeva i glagola. Nekoliko činkvina napisali smo svi zajedno. Nakon toga, svatko je prionuo samostalnom pisanju pjesmica.

Ovakav oblik pisanja učenicima je bio zabavan i zanimljiv, a njihove činkvine možete pročitati pod opširnije.

Toplo, sunčano.

Lista, šumi, pjeva.

Ptice veselo skakuću po granama.

Sunce.     (Petra Mihalic, 4.a)

Proljeće

Sunčano, mirisno.

Lista, cvrkuće, žubori.

Djeca ga s nestrpljenjem dočekuju.

Proljetnice.    (Lana Novak, 4.a)

Sunčano, veselo.

Cvrkuće, zuji, miriše.

Moje najljepše godišnje doba.

Razigranost.      (Rebeka Matkun, 4.a)

Sunčano, vedro.

Pupa, cvjeta, lista.

Priroda se zeleni.

Cvijeće.     (Lana Janković, 4.a)

Šareno, veselo

Žubori, šumi, miriše.

Radujem se proljetnom suncu.

Ljubičice.     (Antonija Foder, 4.a)

Zeleno, toplo.

Cvrkuće, pjeva, leti.

Lastavice se vratile s juga.

Buđenje.  (zajednički rad)

Opojno, mirisno.

Raste, cvjeta, buja.

Osjeća se u zraku.

Ljubav.  (zajednički rad)

objavio: Jasmina Balog   datum: 30. 3. 2017.

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

03.12.2018. 08:40
NATO vježba "Cyber Coalition 2018"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET sudjelovala je u jedanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2018".