Činkvine o proljeću

Mladi knjižničari, polaznici knjižničarske grupe, u srijedu 29. ožujka okušali su se u pisanju činkvina, talijanskih kratkih pjesmica od pet stihova.

Tema za pisanje bilo je proljeće. Najprije smo utvrdili pravila za pisanje činkvina (pravila poznata otprije, točnije, od integriranog dana povodom Dana voda), a zatim smo probali pronaći i zapisati što više „proljetnih“ pridjeva i glagola. Nekoliko činkvina napisali smo svi zajedno. Nakon toga, svatko je prionuo samostalnom pisanju pjesmica.

Ovakav oblik pisanja učenicima je bio zabavan i zanimljiv, a njihove činkvine možete pročitati pod opširnije.

Toplo, sunčano.

Lista, šumi, pjeva.

Ptice veselo skakuću po granama.

Sunce.     (Petra Mihalic, 4.a)

Proljeće

Sunčano, mirisno.

Lista, cvrkuće, žubori.

Djeca ga s nestrpljenjem dočekuju.

Proljetnice.    (Lana Novak, 4.a)

Sunčano, veselo.

Cvrkuće, zuji, miriše.

Moje najljepše godišnje doba.

Razigranost.      (Rebeka Matkun, 4.a)

Sunčano, vedro.

Pupa, cvjeta, lista.

Priroda se zeleni.

Cvijeće.     (Lana Janković, 4.a)

Šareno, veselo

Žubori, šumi, miriše.

Radujem se proljetnom suncu.

Ljubičice.     (Antonija Foder, 4.a)

Zeleno, toplo.

Cvrkuće, pjeva, leti.

Lastavice se vratile s juga.

Buđenje.  (zajednički rad)

Opojno, mirisno.

Raste, cvjeta, buja.

Osjeća se u zraku.

Ljubav.  (zajednički rad)

objavio: Jasmina Balog   datum: 30. 3. 2017.

« Listopad 2017 »

17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.