Terenska nastava po Međimurju

Učenici trećih razreda naše škole zajedno sa svojim učiteljicama bili su na terenskoj nastavi po Međimurju. Terenska nastava realizirana je u dva dana 28. i 29. rujna s ciljem da učenici bolje upoznaju Međimurje.

Prvog dana terenske nastave, 28. rujna, obišli su Donje Međimurje, a drugog dana, 29. rujna, Gornje Međimurje.

Prvi dan, 28. rujna, bili su u Legradu;  na ušću Mure i Drave, a zatim su se uputili u Donju Dubravu gdje ih je srdačno dočekao gospodin Branko koji je cijelo svoje dvorište pretvorio u svojevrsni muzej. Gospodin Branko samouki je umjetnik; majstor koji svijet Divljeg zapada pretvara u skulpture. Učenici su kod njega, između ostaloga, vidjeli popularnog junaka iz stripa Zagor izrađenog od drveta u prirodnoj veličini te tvrđavu od šumskih balvana visoku 5 metara kao u pravim vestern filmovima.  Zadnja „stanica“ prvog dana terenske nastave je Donji Kraljevec. Učenici su razgledali tvornicu keramike Kerbek gdje su ih ugodno iznenadili poklonivši svakom posjetitelju keramičku teglu.

Drugi dan, 29. rujna, učenici su posjetili Žabnik; stari mlin na Muri. Vozili su se skelom i uživali u 3D projekciji edukativnog filma u novom multimedijskom centru. U Murskom Središću su razgledali spomenik rudara te prošetali šetnicom kraj Mure. Terenska nastava završila je panoramskim razgledom (autobusom) od Štrigove do Brezja. (S. Zlatarek, učiteljica 3. b razreda)

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.

Zajednična fotografija učenika 3. razreda i njihovih učiteljica

na ušću rijeke Mure u Dravi - Legradu.

Ostale fotografije pogledajte u foto-galeriji.

objavio: Jasmina Balog   datum: 3. 10. 2017.

« Rujan 2018 »

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.