Terenska nastava po Međimurju

Učenici trećih razreda naše škole zajedno sa svojim učiteljicama bili su na terenskoj nastavi po Međimurju. Terenska nastava realizirana je u dva dana 28. i 29. rujna s ciljem da učenici bolje upoznaju Međimurje.

Prvog dana terenske nastave, 28. rujna, obišli su Donje Međimurje, a drugog dana, 29. rujna, Gornje Međimurje.

Prvi dan, 28. rujna, bili su u Legradu;  na ušću Mure i Drave, a zatim su se uputili u Donju Dubravu gdje ih je srdačno dočekao gospodin Branko koji je cijelo svoje dvorište pretvorio u svojevrsni muzej. Gospodin Branko samouki je umjetnik; majstor koji svijet Divljeg zapada pretvara u skulpture. Učenici su kod njega, između ostaloga, vidjeli popularnog junaka iz stripa Zagor izrađenog od drveta u prirodnoj veličini te tvrđavu od šumskih balvana visoku 5 metara kao u pravim vestern filmovima.  Zadnja „stanica“ prvog dana terenske nastave je Donji Kraljevec. Učenici su razgledali tvornicu keramike Kerbek gdje su ih ugodno iznenadili poklonivši svakom posjetitelju keramičku teglu.

Drugi dan, 29. rujna, učenici su posjetili Žabnik; stari mlin na Muri. Vozili su se skelom i uživali u 3D projekciji edukativnog filma u novom multimedijskom centru. U Murskom Središću su razgledali spomenik rudara te prošetali šetnicom kraj Mure. Terenska nastava završila je panoramskim razgledom (autobusom) od Štrigove do Brezja. (S. Zlatarek, učiteljica 3. b razreda)

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.

Zajednična fotografija učenika 3. razreda i njihovih učiteljica

na ušću rijeke Mure u Dravi - Legradu.

Ostale fotografije pogledajte u foto-galeriji.

objavio: Jasmina Balog   datum: 3. 10. 2017.

« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.