Terenska nastava po Međimurju

Učenici trećih razreda naše škole zajedno sa svojim učiteljicama bili su na terenskoj nastavi po Međimurju. Terenska nastava realizirana je u dva dana 28. i 29. rujna s ciljem da učenici bolje upoznaju Međimurje.

Prvog dana terenske nastave, 28. rujna, obišli su Donje Međimurje, a drugog dana, 29. rujna, Gornje Međimurje.

Prvi dan, 28. rujna, bili su u Legradu;  na ušću Mure i Drave, a zatim su se uputili u Donju Dubravu gdje ih je srdačno dočekao gospodin Branko koji je cijelo svoje dvorište pretvorio u svojevrsni muzej. Gospodin Branko samouki je umjetnik; majstor koji svijet Divljeg zapada pretvara u skulpture. Učenici su kod njega, između ostaloga, vidjeli popularnog junaka iz stripa Zagor izrađenog od drveta u prirodnoj veličini te tvrđavu od šumskih balvana visoku 5 metara kao u pravim vestern filmovima.  Zadnja „stanica“ prvog dana terenske nastave je Donji Kraljevec. Učenici su razgledali tvornicu keramike Kerbek gdje su ih ugodno iznenadili poklonivši svakom posjetitelju keramičku teglu.

Drugi dan, 29. rujna, učenici su posjetili Žabnik; stari mlin na Muri. Vozili su se skelom i uživali u 3D projekciji edukativnog filma u novom multimedijskom centru. U Murskom Središću su razgledali spomenik rudara te prošetali šetnicom kraj Mure. Terenska nastava završila je panoramskim razgledom (autobusom) od Štrigove do Brezja. (S. Zlatarek, učiteljica 3. b razreda)

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.

Zajednična fotografija učenika 3. razreda i njihovih učiteljica

na ušću rijeke Mure u Dravi - Legradu.

Ostale fotografije pogledajte u foto-galeriji.

objavio: Jasmina Balog   datum: 3. 10. 2017.

« Veljača 2018 »

23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"