Školsko natjecanje "Čitanjem do zvijezda"

Školsko natjecanje u čitanju knjiga s razumijevanjem pod nazivom „Čitanjem do zvijezda“ održano je u ponedjeljak, 11. prosinca. Tema ovogodišnjeg natjecanja je „Zapisi iz škrinjice sjećanja“ (dnevnici).  Za natjecanje je trebalo pročitati tri knjige i to od Sue Townsend "Tajni dnevnik Adriana Molea (13 ¾ godina)", Jeffa Kinneyja "Gregov dnevnik: kronike Grega Heffleyja" i od Jadranke Klepac "Kora od jabuke". Na školskoj razini natjecanja učenici su trebali kroz pismeni ispit u 45 minuta odgovoriti na 45 pitanja.

Iz naše se škole na natjecanje prijavilo 6 učenika, dok je na kraju pismenom ispitu pristupilo 5 učenika (abecedno po razredima): Vida Korpar (iz 8. a razreda), Elena Jurinjak, Elena Tomašić, Dea Topolnjak i Lana Vinković (iz 7. B razreda). Najuspješnije su bile učenice Vida Korpar, Lana Vinković i Elena Jurinjak koje su se kao tim plasirale na daljnju županijsku razinu natjecanja. Spomenimo još interesantnu činjenicu da su Vida i Elena  bile i prošlogodišnje najčitateljice, odnosno pobjednice školske razine natjecanja.

Čestitke svim natjecateljima uz poruku da čitaju i dalje! Vidi, Lani i Eleni želimo puno sreće na županijskom natjecanju!

objavio: Jasmina Balog   datum: 12. 12. 2017.

« Rujan 2018 »

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.