Događanja u knjižnici

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Kao i svake godine i ovog smo listopada u našoj školi obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Tim povodom učenici 4. A razreda u suradnji sa svojim učiteljicom Zvonkom Rakušom i školskom knjižničarkom Jasminom Balog dobili su zadatak da tijekom listopada istraže, odnosno pronađu zanimljivosti o kruhu, hrani općenito te izdvoje jednu pjesmu o kruhu koja im se posebno sviđa. Tržeći odgovore na postavljene zadatke, učenici su češće dolazili u šk. knjižnicu gdje su naučili kako pretraživati knjige, enciklopedije i dječje časopise.

U ponedjeljak 17. listopada održan je integrirani nastavni dan za sve učenike od 1. do 4. razreda. Učenici 4. A razreda taj su dan prezentirali svoje radove (pjesme o kruhu, zanimljivosti o kruhu i hrani..). Kroz interpretaciju priče I. Borovac "Lukin kruh sa sedam kora" učenici su naučili značenje izreka o kruhu i izradili plakat. Pridružila im se i učiteljica glazbene kulture Marija Šobak Potočnjak s kojom su plesali i pjevali pjesmice o kruhu.

Nakon kratkog program u holu škole te blagoslova hrane učenici su se počastili s klipićima, pletenicama, kruščićima i kolačima koje su izradile vrijedne ruke njihovih baka i mama.

Fotografije 4. a razreda pogledajte pod opširnije.

Izrada plakata.

Likovni radovi učenika (nastali na satu likovne kulture).

objavio: Jasmina Balog   datum: 19. 10. 2016.