Događanja u knjižnici

Nove knjige u knjižnici

Tijekom drugog polugodišta školske godine 2017./2018. kupljeno je 30 novih SLIKOVNICA i knjiga u iznosu od 1677,71 kn.  Nit vodilja pri nabavi knjiga bila je kupiti kvalitetne problemske slikovnice i terapeutske slikovnice te na taj način fond knjižnice učiniti privlačnim i aktualnim.

Navedene knjige (vidi popis novih knjiga pod opširnije) kupljene su od novaca prikupljenih na školskom božićnom sajmu 2017. godine.

S. Isern: Emociometar inspektora Kroka

Duboko u šumi (narodna priča)

Velika knjiga priča o životinjama (osam priča)

M. Milčec: Svaka je mrvica važna

4 slikovnice iz serije“Sreća“ (T. Gjurković i T. Knežević: Hrčak osjeća da postoji tiha i smirena sreća; Konjić sreću dijelit zna nakon truda i uspjeha; Lavica može i zna biti sretna zbog drugoga; Lisica je naučila da sreća stanuje u srcima)

4 slikovnice iz serije „Tuga“ (T. Gjurković i T. Knežević: Žirafica je tužna jer djeda više nema; Praščić je tužan i ljubomoran na brata; Ježić je tužan jer nije pobijedio u igri; Mišić je tužan jer mu nedostaju roditelji)

4 slikovnice iz serije „Strah“ (T. Gjurković i T. Knežević: Psića je strah odlaska doktoru; Slonicu je strah vikanja i kazne; Medvjedića je strah ostati u vrtiću; Ovčicu je strah jer će dobiti brata)

4 slikovnica iz serije „Ljutnja“ (T. Gjurković i T. Knežević: Kad je ljut nilski konjić grize; Kad je ljuta vjeverica ne sluša; Kad je ljuta, macu boli trbuh; Kad je ljut zeko se ozlijedi)

3 slikovnice iz serije „Higijena“ (J. Pervan: Mrljek i Prljek na smrdljivom putovanju; J. Pervan: Mrljek i Prljek slave fujkasti rođendan; J. Pervan: Mrljek i Prljek mućkaju bljakavi napitak)

A. Heymans: Nauči biti uredan uz medvjedića Brunda

A. Heymans: Nauči se lijepo ponašati uz majmunčića Kokola

A. Heymans: Nauči biti oprezan uz mišicu Mašu

A. Heymans: Nauči poštivati prirodu uz kravicu Šaricu

Hrvatska za djecu

Tri patuljka i čarobno pero

M. Brown: Frida Kahlo i njezini ljubimci

objavio: Jasmina Balog   datum: 4. 5. 2018.