Dobro došli na mrežne stranice školske knjižnice OŠ Kuršanec!

KNJIŽNIČARKA: Jasmina Balog, dipl. bibliotekar, telefon: 040/389-017

ČITAJTE I SANJARITE…

„Od dobrih misli i knjiga

sagradite svjetove čudesne ljepote.

Putujte s rečenicama u beskonačnost

i otkrit ćete sebe u svemu.

Igrajte se! Smijte se!

Čitajte sa srcem!

Budite u snovima, ljetujte u sonetima,

skačite po rimama, ljuljajte se u stihovima.

Neka vas knjige miluju, tješe, škakljaju,

umiruju, uče, čuvaju,

zabavljaju, odgajaju i nasmijavaju.“

Napisao: anonimni obožavatelj knjiga

RADNO VRIJEME ŠKOLSKE KNJIŽNICE ZA KORISNIKE:

PONEDJELJAK

UTORAK 8.30 – 14.30 sati

SRIJEDA

ČETVRTAK 8.30 – 14.30 sati

PETAK

8.30 – 14.30 sati

Što je školska knjižnica?

Školska knjižnica je mjesto u kojem se pohranjuje, čuva, stručno obrađuje i daje na korištenje knjižna i neknjižna građa. Školska knjižnica je sastavni dio odgojno-obrazovnog procesa.

KNJIŽNIČNA GRAĐA školske knjižnice je sva građa (sve knjige, svi časopisi, CD-i, DVD-i i dr.) koju knjižnica prikuplja, obrađuje i daje na korištenje svojim korisnicima (učenicima i učiteljima škole).

Tko su korisnici školske knjižnice?

Korisnici školske knjižnice su svi učenici od 1. do 8. razreda naše škole, učitelji i stručni suradnici škole te ostali djelatnici škole.

Što se nalazi u školskoj knjižnici?

Što sve možeš raditi u školskoj knjižnici i čitaonici?

• posuditi odjednom dvije knjige na vrijeme do 20 dana
  • prelistavati i čitati zanimljive knjige i časopise
  • učiti, pisati zadaću
  • služiti se enciklopedijama, rječnicima i leksikonima
  • pisati referat (seminar) i istraživati literaturu koja govori o zadanoj temi

Što je katalog i čemu služi?

Katalog je popis knjižnične građe (knjiga, časopisa, video kaseta, CD-a te ostale knjižne i neknjižne građe) koja se nalazi u knjižnici.

U našoj je knjižnici trenutno u izradi računalni (on-line) knjižnični katalog koji je dio skupnog kataloga knjižnica Međimurske županije u koji je dosad upisano cca 4000 knjiga.

Skupni katalog odgovara na pitanje u kojoj se knjižnici nalazi određena knjižnična jedinica.

U privitku - popis lektire od 1. do 8. razreda.

POPIS LEKTIRE OD 1. DO 8. RAZREDA.pdf

« Listopad 2017 »

17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.