Dobro došli na mrežne stranice školske knjižnice OŠ Kuršanec!

KNJIŽNIČARKE: Jasmina Balog, dipl. bibliotekar

i Andrea Sinković, mag. knjižničarstva

Telefon: 040/389-017

ČITAJTE I SANJARITE…

„Od dobrih misli i knjiga

sagradite svjetove čudesne ljepote.

Putujte s rečenicama u beskonačnost

i otkrit ćete sebe u svemu.

Igrajte se! Smijte se!

Čitajte sa srcem!

Budite u snovima, ljetujte u sonetima,

skačite po rimama, ljuljajte se u stihovima.

Neka vas knjige miluju, tješe, škakljaju,

umiruju, uče, čuvaju,

zabavljaju, odgajaju i nasmijavaju.“

Napisao: anonimni obožavatelj knjiga

RADNO VRIJEME ŠKOLSKE KNJIŽNICE ZA KORISNIKE:

PONEDJELJAK

8.30 – 13.30 sati

UTORAK 8.30 – 14.30 sati

SRIJEDA

8.30 – 13.30 sati

ČETVRTAK 8.30 – 14.30 sati

PETAK

8.30 – 14.30 sati (kada je "A" smjena popodne knjižnica u petak radi od 8.30 do 13.30)

Što je školska knjižnica?

Školska knjižnica je mjesto u kojem se pohranjuje, čuva, stručno obrađuje i daje na korištenje knjižna i neknjižna građa. Školska knjižnica je sastavni dio odgojno-obrazovnog procesa.

KNJIŽNIČNA GRAĐA školske knjižnice je sva građa (sve knjige, svi časopisi, CD-i, DVD-i i dr.) koju knjižnica prikuplja, obrađuje i daje na korištenje svojim korisnicima (učenicima i učiteljima škole).

Tko su korisnici školske knjižnice?

Korisnici školske knjižnice su svi učenici od 1. do 8. razreda naše škole, učitelji i stručni suradnici škole te ostali djelatnici škole.

Što se nalazi u školskoj knjižnici?

Što sve možeš raditi u školskoj knjižnici i čitaonici?

• posuditi odjednom dvije knjige na vrijeme do 20 dana
  • prelistavati i čitati zanimljive knjige i časopise
  • učiti, pisati zadaću
  • služiti se enciklopedijama, rječnicima i leksikonima
  • pisati referat (seminar) i istraživati literaturu koja govori o zadanoj temi

Što je katalog i čemu služi?

Katalog je popis knjižnične građe (knjiga, časopisa, video kaseta, CD-a te ostale knjižne i neknjižne građe) koja se nalazi u knjižnici.

U našoj je knjižnici trenutno u izradi računalni (on-line) knjižnični katalog koji je dio skupnog kataloga knjižnica Međimurske županije u koji je dosad upisano cca 4000 knjiga.

Skupni katalog odgovara na pitanje u kojoj se knjižnici nalazi određena knjižnična jedinica.

U privitku - popis lektire od 1. do 8. razreda.

POPIS LEKTIRE OD 1. DO 8. RAZREDA.pdf

« Prosinac 2020 »

03.12.2020. 14:52
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET, u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće", ... The post Nabava usluga testiranja pristupačnosti sadržaja i usluga u sklopu II. faze programa ,,e-Škole" appeared first on CARNET .

03.12.2020. 08:01
VAZNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Gospicu, doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Licko-senjske zupanije. Za sad jos nismo dobili ... The post VAZNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije appeared first on CARNET .

30.11.2020. 02:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije
Postovani, Oko 23 sata je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije. Ne ocekujemo nove prekide. Zahvaljujemo na razumjevanju. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center) Odjel ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije appeared first on CARNET .