Dobro došli na mrežne stranice školske knjižnice OŠ Kuršanec!

KNJIŽNIČARKA: Jasmina Balog, dipl. bibliotekar, telefon: 040/389-017

ČITAJTE I SANJARITE…

„Od dobrih misli i knjiga

sagradite svjetove čudesne ljepote.

Putujte s rečenicama u beskonačnost

i otkrit ćete sebe u svemu.

Igrajte se! Smijte se!

Čitajte sa srcem!

Budite u snovima, ljetujte u sonetima,

skačite po rimama, ljuljajte se u stihovima.

Neka vas knjige miluju, tješe, škakljaju,

umiruju, uče, čuvaju,

zabavljaju, odgajaju i nasmijavaju.“

Napisao: anonimni obožavatelj knjiga

RADNO VRIJEME ŠKOLSKE KNJIŽNICE ZA KORISNIKE:

PONEDJELJAK

UTORAK 8.30 – 14.30 sati

SRIJEDA

ČETVRTAK 8.30 – 14.30 sati

PETAK

8.30 – 14.30 sati

Što je školska knjižnica?

Školska knjižnica je mjesto u kojem se pohranjuje, čuva, stručno obrađuje i daje na korištenje knjižna i neknjižna građa. Školska knjižnica je sastavni dio odgojno-obrazovnog procesa.

KNJIŽNIČNA GRAĐA školske knjižnice je sva građa (sve knjige, svi časopisi, CD-i, DVD-i i dr.) koju knjižnica prikuplja, obrađuje i daje na korištenje svojim korisnicima (učenicima i učiteljima škole).

Tko su korisnici školske knjižnice?

Korisnici školske knjižnice su svi učenici od 1. do 8. razreda naše škole, učitelji i stručni suradnici škole te ostali djelatnici škole.

Što se nalazi u školskoj knjižnici?

• slikovnice za najmlađe učenike
  • knjige za djecu i mladež (knjige za lektiru, ali i izvanlektirne knjige)
  • znanstveno-popularna literatura
  • referentna (priručna) zbirka : enciklopedije, leksikoni, rječnici, pravopisi, atlasi i drugi priručnici
  • časopisi i novine (U našoj školskoj knjižnici možeš pronaći sljedeće časopise: Modra lasta, Priroda, Meridijani, Drvo znanja, Hrvatske šume, Eko revija, Unikat, Olimp... )
  • audio-vizualnu i elektroničku građu (DVD, CD, CD-ROM, video kasete, audio kasete)

Što sve možeš raditi u školskoj knjižnici i čitaonici?

• posuditi odjednom dvije knjige na vrijeme do 20 dana
  • prelistavati i čitati zanimljive knjige i časopise
  • učiti, pisati zadaću
  • služiti se enciklopedijama, rječnicima i leksikonima
  • pisati referat (seminar) i istraživati literaturu koja govori o zadanoj temi

Što je katalog i čemu služi?

Katalog je popis knjižnične građe (knjiga, časopisa, video kaseta, CD-a te ostale knjižne i neknjižne građe) koja se nalazi u knjižnici.

U našoj je knjižnici trenutno u izradi računalni (on-line) knjižnični katalog koji je dio skupnog kataloga knjižnica Međimurske županije u koji je dosad upisano cca 4000 knjiga.

Skupni katalog odgovara na pitanje u kojoj se knjižnici nalazi određena knjižnična jedinica.

U privitku - popis lektire od 1. do 8. razreda.

POPIS LEKTIRE OD 1. DO 8. RAZREDA.pdf

« Rujan 2017 »

22.09.2017. 09:29
Webinar: The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks
U četvrtak, 28. rujna 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Complete Beginner’s Guide to Interactive Student Notebooks. Webinar je prvenstveno namijenjen učiteljima i nastavnicima engleskog jezika, ali i učiteljima i nastavnicima drugih predmeta koji bi htjeli promijeniti praksu korištenja uobičajenih bilježnica u svojoj nastavi.

21.09.2017. 13:47
CARNet potpisao ugovor za izradu 72 e-lektire
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ potpisala je Ugovor o nabavi usluge izrade 72 e-lektire. Ugovor je potpisan s dobavljačem Bulaja naklada d.o.o., a potpisali su ga ravnatelj CARNeta Goran Kezunović i direktor Bulaja naklade d.o.o. Zvonimir Bulaja.

15.09.2017. 13:39
Razvoj generičkih kompetencija učenika u projektu ATS2020
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane na prezentaciju pokusne primjene modela projekta ATS2020 (Assesment of Transversal Skills 2020), koja će se održati u petak 22. rujna 2017. godine u prostorijama CARNeta, Josipa Marohnića 5, Zagreb.