Dobro došli na mrežne stranice školske knjižnice OŠ Kuršanec!

KNJIŽNIČARKA: Jasmina Balog, dipl. bibliotekar, telefon: 040/389-017

ČITAJTE I SANJARITE…

„Od dobrih misli i knjiga

sagradite svjetove čudesne ljepote.

Putujte s rečenicama u beskonačnost

i otkrit ćete sebe u svemu.

Igrajte se! Smijte se!

Čitajte sa srcem!

Budite u snovima, ljetujte u sonetima,

skačite po rimama, ljuljajte se u stihovima.

Neka vas knjige miluju, tješe, škakljaju,

umiruju, uče, čuvaju,

zabavljaju, odgajaju i nasmijavaju.“

Napisao: anonimni obožavatelj knjiga

RADNO VRIJEME ŠKOLSKE KNJIŽNICE ZA KORISNIKE:

PONEDJELJAK

UTORAK 8.30 – 14.30 sati

SRIJEDA

ČETVRTAK 8.30 – 14.30 sati

PETAK

8.30 – 14.30 sati

Što je školska knjižnica?

Školska knjižnica je mjesto u kojem se pohranjuje, čuva, stručno obrađuje i daje na korištenje knjižna i neknjižna građa. Školska knjižnica je sastavni dio odgojno-obrazovnog procesa.

KNJIŽNIČNA GRAĐA školske knjižnice je sva građa (sve knjige, svi časopisi, CD-i, DVD-i i dr.) koju knjižnica prikuplja, obrađuje i daje na korištenje svojim korisnicima (učenicima i učiteljima škole).

Tko su korisnici školske knjižnice?

Korisnici školske knjižnice su svi učenici od 1. do 8. razreda naše škole, učitelji i stručni suradnici škole te ostali djelatnici škole.

Što se nalazi u školskoj knjižnici?

Što sve možeš raditi u školskoj knjižnici i čitaonici?

• posuditi odjednom dvije knjige na vrijeme do 20 dana
  • prelistavati i čitati zanimljive knjige i časopise
  • učiti, pisati zadaću
  • služiti se enciklopedijama, rječnicima i leksikonima
  • pisati referat (seminar) i istraživati literaturu koja govori o zadanoj temi

Što je katalog i čemu služi?

Katalog je popis knjižnične građe (knjiga, časopisa, video kaseta, CD-a te ostale knjižne i neknjižne građe) koja se nalazi u knjižnici.

U našoj je knjižnici trenutno u izradi računalni (on-line) knjižnični katalog koji je dio skupnog kataloga knjižnica Međimurske županije u koji je dosad upisano cca 4000 knjiga.

Skupni katalog odgovara na pitanje u kojoj se knjižnici nalazi određena knjižnična jedinica.

U privitku - popis lektire od 1. do 8. razreda.

POPIS LEKTIRE OD 1. DO 8. RAZREDA.pdf

« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.