Mjesec hrvatske knjige 2019.

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je kojom se tijekom mjesec dana, od 15. listopada do 15. studenoga, nastoji na državnoj, ali i na lokalnim razinama govoriti o knjizi, promicati čitanje te na različitim programima okupljati sve one koje knjiga istinski zanima. Ovogodišnja je manifestacija posvećena glazbi, a moto je U ritmu čitanja!

Mjesec hrvatske knjige kao i svake godine obilježit ćemo i mi u našoj školi i knjižnici.

Program MHK u našoj školi:

1. Đaci prvaci u školskoj knjižnici – posjet učenika 1. razreda šk. knjižnici

2. Upoznaj svoju knjižnicu – posjet učenika 5. r. šk. knjižnici (nastavni sat u knjižnici)

3. Glazbena pričaonica - priča Peća i vuk, 3. r. (korelacija: HJ-ŠK. KNJIŽ.-GK)

4. Pssst… Priča! – čitanje i slušanje priča te audio zapisa (1.-4.r.)

5. Orkestar priča priču – predstavljanje glazbene slikovnice Četiri godišnja doba, 5. r.; (korelacija: HJ-ŠK. KNJIŽ.-GK-LK)

6. Glazba stanuje u knjigama – izložba bajki i priča, ulomaka iz knjiga vezanih uz glazbu, preporuke za čitanje (mjesto izložbe: školska knjižnica)

I za kraj, „kad sljedeći put uđete u najbližu vam knjižnicu i čitaonicu nadam se da će posljednje što ćete tamo čuti biti tišina. Jer knjige šušte i zvuče, pjevaju, sviraju i dišu, one su srce čijim se ritmom naš svijet mjeri i širi, dio velike glazbe koja život znači.“

objavio: Jasmina Balog   datum: 15. 10. 2019.

« Prosinac 2020 »

03.12.2020. 14:52
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET, u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće", ... The post Nabava usluga testiranja pristupačnosti sadržaja i usluga u sklopu II. faze programa ,,e-Škole" appeared first on CARNET .

03.12.2020. 08:01
VAZNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Gospicu, doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Licko-senjske zupanije. Za sad jos nismo dobili ... The post VAZNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije appeared first on CARNET .

30.11.2020. 02:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije
Postovani, Oko 23 sata je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije. Ne ocekujemo nove prekide. Zahvaljujemo na razumjevanju. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center) Odjel ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije appeared first on CARNET .