Prvi dan u školi

Stigao je i taj dugo očekivani dan za učenike prvog razreda. Kako bi prvi boravak u školi prošao što veselije i opuštenije pobrinuli su se učenici drugih razreda zajedno sa svojim učiteljicama i pripremili kratki program uz pjesmu, recitacije i glumu. Mali zbor otpjevao je pjesme Nek svud ljubav sja i Život nije siv te pjesmom odmah na početku razveselio prisutne. Prigodne recitacije Krećemo u školu i Prvašići, kapa dolje izveli su učenici drugih razreda. Lutkarska grupa pokazala je svoje glumačke sposobnosti u igrokazima Rasparana slikovnica i Djevojčica i drvo.

Nakon pjesme, recitacija i glume ravnateljica Darja Borković Balažić uputila je par riječi učenicima i njihovim roditeljima. Predstavljeni su i učiteljice i učitelj koji su prozvali učenike za svoj razred. Tako će 1.a razred imati učitelj Mario Novak, 1.b Spomenka Švenda, 1.c Ljerka Lacković, 1.d Lana Mlinarić i dva učenika idu u PRO kod učiteljice Mije Frančić. Kad su prozvani svi učenici zajedno s roditeljima uputili su se u razrede kako bi dobili potrebne informacije od razrednika/razrednice.

Tekstom popratila: Zvonka Rakuša

Fotografije: Ivana Srebačić Lončar

Terenska nastava u Žabniku

U srijedu, 2. listopada učenici četvrtih razreda sa svojim učiteljicama i učiteljem bili su na terenskoj nastavi u Žabniku, najsjevernijoj točki...