DAN RUŽIČASTIH MAJICA 2020.

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, obilježava se zadnje srijede u veljači, a predstavlja program prevencije vršnjačkog nasilja. Ideja je nastala 2007. godine u Kanadi kada je dječak u znak podrške majci oboljeloj od raka dojke, došao u školu obučen u ružičastu majicu zbog čega je doživio izrugivanje i verbalno nasilje. Prijatelji iz njegovog razreda počeli su sljedećih dana dolaziti u školu identično obučeni kako bi mu iskazali potporu. Inicijativom školskih prijatelja je na konstruktivan i inteligentan način riješeno zlostavljanje dječaka. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice borbe protiv vršnjačkog nasilja.

I naša škola pridružila se obilježavanju Dana ružičastih majica, što možete vidjeti na fotografijama u fotogaleriji. Osim nošenja ružičastih majica, učenici su na školski pano imali priliku napisati svoju poruku mira i nenasilja.

objavio: Dražen Oletić Lana Jelinek   datum: 27. 2. 2020.

« Prosinac 2020 »

03.12.2020. 14:52
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET, u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće", ... The post Nabava usluga testiranja pristupačnosti sadržaja i usluga u sklopu II. faze programa ,,e-Škole" appeared first on CARNET .

03.12.2020. 08:01
VAZNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Gospicu, doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Licko-senjske zupanije. Za sad jos nismo dobili ... The post VAZNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije appeared first on CARNET .

30.11.2020. 02:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije
Postovani, Oko 23 sata je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije. Ne ocekujemo nove prekide. Zahvaljujemo na razumjevanju. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center) Odjel ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije appeared first on CARNET .