Mjesec listopad prepun aktivnosti u našoj školi

Tradicionalno, mjesec listopad obiluje različitim izvannastavnim školskim aktivnostima. Neke ste već imali prilike upoznati kroz našu web stranicu, a o nekima možete ovdje pročitati.

Tako smo već  1.10. obilježili Svjetski dan razglednice. Materijale za obilježavanje pripremila je Hrvatska pošta, a sudjelovali su učenici od 1. do 4. razreda. Iako je svaki učenik dobio prigodnu razglednicu, mnogi razredi odlučili su je sami izraditi. Osim toga kroz video film u kojem je glavni lik bio Marko Markica učenici su saznali ponešto o povijesti razglednice, vrstama, namjeni,  načinu kako se razglednice pišu te što je potrebno da bi ih se moglo poslati i način kako se šalju. Neki razredi odnijeli su svoje razglednice do poštanskog sandučića.  Razglednice su stigle na adrese, a po riječima učiteljica dječjem veselju nije bilo kraja.

Od 5. do 11. 10. obilježen je i Dječji tjedan. Posvećen je aktivnostima vezanim za dječja prava, a ove godine s obzirom na epidemiološku situaciju, naglasak je bio na pravu na zdravlje. Tjedan je započeo Krugom mira. Tradicionalno se Krug mira provodi u Čakovcu , no ove godine razredi su stvarali svoj krug u učionici ili na školskom dvorištu. Kroz aktivnosti vezane za dječja prava nastale su i poruke djece odraslima te mnogobrojni crteži.

U sklopu Dječjeg tjedna učenici su sa svojim učiteljima mogli sudjelovati i na on- line Kiki međunarodnom festivalu filma. U programu festivala KIKI prikazali su  se profesionalni igrani, dokumentarni, animirani i eksperimentalni kratkometražni filmovi namijenjeni djeci i mladima, a program je prema uzrastu publike bio podijeljen na filmove za predškolsku dob (4 – 6 godina starosti) i školsku dob (7 – 16 godina starosti). Sa svrhom razvoja aktivne filmske publike, s djecom su se nakon projekcija organizirali  vođeni razgovori o pogledanim filmovima. Cilj KIKI festivala jest razvoj kulture gledanja filmova u ranoj dječjoj dobi i podizanje vizualne pismenosti djece, s posebnim naglaskom na edukativne filmove koji djecu potiču na razmišljanje.

Provedena je i akcija Crvenog križa „Solidarnost na djelu“. Na veliku žalost mladih aktivista koji svake godine obiđu domaćinstva svog kraja nudeći bonove, ove godine akcija je provedena na nivou škole. Iako je sakupljeno znatno manje financijskih sredstava nego ranijih godina,  ove godine učenici su pokazali zavidan nivo solidarnosti i humanog djelovanja. Zaista nisu dvojili i za drugog su odvojili.  Mnogi su izdvojili dio svoje ušteđevine kako bi kupili bon od 5,00 kuna i time pomogli potrebitima.

Koordinatorica aktivnosti  bila je pedagoginja škole Koraljka Bendelja, prof.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.

objavio: Jasmina Balog   datum: 30. 10. 2020.

« Prosinac 2020 »

03.12.2020. 14:52
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET, u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće", ... The post Nabava usluga testiranja pristupačnosti sadržaja i usluga u sklopu II. faze programa ,,e-Škole" appeared first on CARNET .

03.12.2020. 08:01
VAZNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Gospicu, doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Licko-senjske zupanije. Za sad jos nismo dobili ... The post VAZNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije appeared first on CARNET .

30.11.2020. 02:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije
Postovani, Oko 23 sata je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije. Ne ocekujemo nove prekide. Zahvaljujemo na razumjevanju. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center) Odjel ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije appeared first on CARNET .