Kazališe Poco Loco u našoj školi

U ponedjeljak 24. travnja u našoj je školi gostovalo kazalište Poco Loco koje je za sve učenike od 1. do 4. razreda besplatno izvelo predstavu „Djed i GMO repa“.  Svoje oduševljenje učenici su pokazali velikim pljeskom, s kojim su nagradili glumce, na kraju kazališne predstave.

Kazalište Poco Loco (španjolski naziv za „Malo ludo“) prakticira malo drugačije („malo ludo“) kazalište koje ne radi klasične kazališne predstave nego – čitanje priča. Formom koncertnog čitanja bajki (priča) žele istaknuti važnost pripovijedanja i vrijednost čitanja. Kako bi obogatili to iskustvo čitanja i održali pažnju djece obojali su pripovijedanje priče vizualnim efektima i glazbom na živim instrumentima.

„Djed i GMO repa“ – izvedena je kazališna predstava nastala po predlošku priče „Djed i najveća repa u svemiru“, Adama Petera Maguirea, iz zbirke „Bajke za bolje sutra“. Riječ je o inačici stare ruske narodne priče „Djed i repa“, dobro poznatoj i malima i velikima. Progovarajući o mukotrpnim pokušajima djedice da iz zemlje izvadi vrijedan plod, priča zapravo govori o radu, ljubavi i strpljenju koje je potrebno uložiti u zemlju (i u naš planet Zemlju), jer ona nam daje hranu i život. I mi ljudi trebamo nešto dati zauzvrat da bismo živjeli zdravo i sretno.

Fotografije pogledajte pod opširnije.

objavio: Jasmina Balog   datum: 3. 5. 2017.

« Veljača 2018 »

23.02.2018. 14:08
.hr domena slavi 25 godina postojanja
CARNET je danas obilježio 25 godina otkako je Hrvatska dobila svoju nacionalnu domenu te tako postala priznata i u globalnom internetskom prostoru.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"