Kazališe Poco Loco u našoj školi

U ponedjeljak 24. travnja u našoj je školi gostovalo kazalište Poco Loco koje je za sve učenike od 1. do 4. razreda besplatno izvelo predstavu „Djed i GMO repa“.  Svoje oduševljenje učenici su pokazali velikim pljeskom, s kojim su nagradili glumce, na kraju kazališne predstave.

Kazalište Poco Loco (španjolski naziv za „Malo ludo“) prakticira malo drugačije („malo ludo“) kazalište koje ne radi klasične kazališne predstave nego – čitanje priča. Formom koncertnog čitanja bajki (priča) žele istaknuti važnost pripovijedanja i vrijednost čitanja. Kako bi obogatili to iskustvo čitanja i održali pažnju djece obojali su pripovijedanje priče vizualnim efektima i glazbom na živim instrumentima.

„Djed i GMO repa“ – izvedena je kazališna predstava nastala po predlošku priče „Djed i najveća repa u svemiru“, Adama Petera Maguirea, iz zbirke „Bajke za bolje sutra“. Riječ je o inačici stare ruske narodne priče „Djed i repa“, dobro poznatoj i malima i velikima. Progovarajući o mukotrpnim pokušajima djedice da iz zemlje izvadi vrijedan plod, priča zapravo govori o radu, ljubavi i strpljenju koje je potrebno uložiti u zemlju (i u naš planet Zemlju), jer ona nam daje hranu i život. I mi ljudi trebamo nešto dati zauzvrat da bismo živjeli zdravo i sretno.

Fotografije pogledajte pod opširnije.

objavio: Jasmina Balog   datum: 3. 5. 2017.

« Listopad 2017 »

17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

12.10.2017. 10:32
e-Škole na Europskom tjednu regija i gradova
Pod geslom „Regije i gradovi rade na boljoj budućnosti“ u Bruxellesu se od 9. do 12. listopada 2017. godine održao Europski tjedan regija i gradova u okviru kojeg su organizirane brojne radne sjednice, radionice i paneli za gotovo 6000 sudionika iz svih zemalja EU.