KAZALIŠTE POCO LOCO U NAŠOJ ŠKOLI

U ponedjeljak 24. travnja u našoj je školi gostovalo kazalište Poco Loco koje je za sve učenike od 1. do 4. razreda besplatno izvelo predstavu „Djed i GMO repa“.  Svoje oduševljenje učenici su pokazali velikim pljeskom, s kojim su nagradili glumce, na kraju kazališne predstave.

Kazalište Poco Loco (španjolski naziv za „Malo ludo“) prakticira malo drugačije („malo ludo“) kazalište koje ne radi klasične kazališne predstave nego – čitanje priča. Formom koncertnog čitanja bajki (priča) žele istaknuti važnost pripovijedanja i vrijednost čitanja. Kako bi obogatili to iskustvo čitanja i održali pažnju djece obojali su pripovijedanje priče vizualnim efektima i glazbom na živim instrumentima.

„Djed i GMO repa“ – izvedena je kazališna predstava nastala po predlošku priče „Djed i najveća repa u svemiru“, Adama Petera Maguirea, iz zbirke „Bajke za bolje sutra“. Riječ je o inačici stare ruske narodne priče „Djed i repa“, dobro poznatoj i malima i velikima. Progovarajući o mukotrpnim pokušajima djedice da iz zemlje izvadi vrijedan plod, priča zapravo govori o radu, ljubavi i strpljenju koje je potrebno uložiti u zemlju (i u naš planet Zemlju), jer ona nam daje hranu i život. I mi ljudi trebamo nešto dati zauzvrat da bismo živjeli zdravo i sretno.

Fotografije pogledajte pod opširnije.

objavio: Jasmina Balog   datum: 3. 5. 2017.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.