KAZALIŠTE POCO LOCO U NAŠOJ ŠKOLI

U ponedjeljak 24. travnja u našoj je školi gostovalo kazalište Poco Loco koje je za sve učenike od 1. do 4. razreda besplatno izvelo predstavu „Djed i GMO repa“.  Svoje oduševljenje učenici su pokazali velikim pljeskom, s kojim su nagradili glumce, na kraju kazališne predstave.

Kazalište Poco Loco (španjolski naziv za „Malo ludo“) prakticira malo drugačije („malo ludo“) kazalište koje ne radi klasične kazališne predstave nego – čitanje priča. Formom koncertnog čitanja bajki (priča) žele istaknuti važnost pripovijedanja i vrijednost čitanja. Kako bi obogatili to iskustvo čitanja i održali pažnju djece obojali su pripovijedanje priče vizualnim efektima i glazbom na živim instrumentima.

„Djed i GMO repa“ – izvedena je kazališna predstava nastala po predlošku priče „Djed i najveća repa u svemiru“, Adama Petera Maguirea, iz zbirke „Bajke za bolje sutra“. Riječ je o inačici stare ruske narodne priče „Djed i repa“, dobro poznatoj i malima i velikima. Progovarajući o mukotrpnim pokušajima djedice da iz zemlje izvadi vrijedan plod, priča zapravo govori o radu, ljubavi i strpljenju koje je potrebno uložiti u zemlju (i u naš planet Zemlju), jer ona nam daje hranu i život. I mi ljudi trebamo nešto dati zauzvrat da bismo živjeli zdravo i sretno.

Fotografije pogledajte pod opširnije.

objavio: Jasmina Balog   datum: 3. 5. 2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017. 13:40
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.