Kazališe Poco Loco u našoj školi

U ponedjeljak 24. travnja u našoj je školi gostovalo kazalište Poco Loco koje je za sve učenike od 1. do 4. razreda besplatno izvelo predstavu „Djed i GMO repa“.  Svoje oduševljenje učenici su pokazali velikim pljeskom, s kojim su nagradili glumce, na kraju kazališne predstave.

Kazalište Poco Loco (španjolski naziv za „Malo ludo“) prakticira malo drugačije („malo ludo“) kazalište koje ne radi klasične kazališne predstave nego – čitanje priča. Formom koncertnog čitanja bajki (priča) žele istaknuti važnost pripovijedanja i vrijednost čitanja. Kako bi obogatili to iskustvo čitanja i održali pažnju djece obojali su pripovijedanje priče vizualnim efektima i glazbom na živim instrumentima.

„Djed i GMO repa“ – izvedena je kazališna predstava nastala po predlošku priče „Djed i najveća repa u svemiru“, Adama Petera Maguirea, iz zbirke „Bajke za bolje sutra“. Riječ je o inačici stare ruske narodne priče „Djed i repa“, dobro poznatoj i malima i velikima. Progovarajući o mukotrpnim pokušajima djedice da iz zemlje izvadi vrijedan plod, priča zapravo govori o radu, ljubavi i strpljenju koje je potrebno uložiti u zemlju (i u naš planet Zemlju), jer ona nam daje hranu i život. I mi ljudi trebamo nešto dati zauzvrat da bismo živjeli zdravo i sretno.

Fotografije pogledajte pod opširnije.

objavio: Jasmina Balog   datum: 3. 5. 2017.

« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.

12.06.2018. 14:17
Nacionalni CERT u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018
Nacionalni CERT i ove je godine sudjelovao u međunarodnoj vježbi Cyber Europe 2018 koju je organizirala Agencija EU-a za kibernetičku sigurnost (ENISA) u suradnji s tijelima i agencijama iz područja kibernetičke sigurnosti iz cijele Europe.