2014. godina proglašena je Europskom godinom glasnog čitanja. U Društvu Naša djeca Čakovec rodila se ideja za projekt glasnog čitanja. Istu su podržali čelnici grada Čakovca i Koordinacijski odbor Gradova prijatelja djece. Projekt je dobio naziv "Čitajmo svi, veliki i mali". Provodi se  na području grada Čakovca i obuhvaća vertikalu odgojno-obrazovnih ustanova (od dječjih vrtića do Učiteljskog fakulteta).

Cilj projekta je promoviranje glasnog čitanja i čitanja općenito.

Zadaće projekta su promoviranje čitanja od najranije dobi , povezivanje vrtića-škola-učiteljskog fakulteta i poticanje djece i mladih na volontiranje.

U projekt su uključene sve osnovne škole na području grada (I., II., III., Kuršanec, i Ivanovec ) gradski i neki privatni dječji vrtići i srednje škole (Gimnazija Josip Slavenski, Graditeljska škola, Ekonomska škola).

Način provedbe je zamišljena način da u  trijadama učenici čitaju jedni drugima: osnovnoškolci-vrtićevcima i srednjoškolcima, srednjoškolci osnovnoškolcima i vrtićevcima, a djeca vrtića pričaju priče osnovnoškolcima i srednjoškolcima.

Naša škola povezana je s učenicima iz Gimnazije Josip Slavenski te dječjim vrtićima Zvjezdica u Šandorovcu i Pirgo u Kuršancu. Nakon audicije koja je provedena u školi za najčitaće, 43 učenika naše škole od 1. do 8. razreda podijeljenih u manje grupe, čitat će djeci u oba vrtića i učenicima Gimnazije. Susreti su planirani tijekom mjeseca ožujka, travnja i svibnja.

Fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji.

« Srpanj 2017 »

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.