2014. godina proglašena je Europskom godinom glasnog čitanja. U Društvu Naša djeca Čakovec rodila se ideja za projekt glasnog čitanja. Istu su podržali čelnici grada Čakovca i Koordinacijski odbor Gradova prijatelja djece. Projekt je dobio naziv "Čitajmo svi, veliki i mali". Provodi se  na području grada Čakovca i obuhvaća vertikalu odgojno-obrazovnih ustanova (od dječjih vrtića do Učiteljskog fakulteta).

Cilj projekta je promoviranje glasnog čitanja i čitanja općenito.

Zadaće projekta su promoviranje čitanja od najranije dobi , povezivanje vrtića-škola-učiteljskog fakulteta i poticanje djece i mladih na volontiranje.

U projekt su uključene sve osnovne škole na području grada (I., II., III., Kuršanec, i Ivanovec ) gradski i neki privatni dječji vrtići i srednje škole (Gimnazija Josip Slavenski, Graditeljska škola, Ekonomska škola).

Način provedbe je zamišljena način da u  trijadama učenici čitaju jedni drugima: osnovnoškolci-vrtićevcima i srednjoškolcima, srednjoškolci osnovnoškolcima i vrtićevcima, a djeca vrtića pričaju priče osnovnoškolcima i srednjoškolcima.

Naša škola povezana je s učenicima iz Gimnazije Josip Slavenski te dječjim vrtićima Zvjezdica u Šandorovcu i Pirgo u Kuršancu. Nakon audicije koja je provedena u školi za najčitaće, 43 učenika naše škole od 1. do 8. razreda podijeljenih u manje grupe, čitat će djeci u oba vrtića i učenicima Gimnazije. Susreti su planirani tijekom mjeseca ožujka, travnja i svibnja.

Fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

02.06.2017. 13:40
Webinar: My SUSI Experience
U ponedjeljak 5. lipnja 2017. godine, od 20 do 21 sat, Hrvatsko udruženje profesora engleskog (HUPe) u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom “My SUSI Experience”.