2014. godina proglašena je Europskom godinom glasnog čitanja. U Društvu Naša djeca Čakovec rodila se ideja za projekt glasnog čitanja. Istu su podržali čelnici grada Čakovca i Koordinacijski odbor Gradova prijatelja djece. Projekt je dobio naziv "Čitajmo svi, veliki i mali". Provodi se  na području grada Čakovca i obuhvaća vertikalu odgojno-obrazovnih ustanova (od dječjih vrtića do Učiteljskog fakulteta).

Cilj projekta je promoviranje glasnog čitanja i čitanja općenito.

Zadaće projekta su promoviranje čitanja od najranije dobi , povezivanje vrtića-škola-učiteljskog fakulteta i poticanje djece i mladih na volontiranje.

U projekt su uključene sve osnovne škole na području grada (I., II., III., Kuršanec, i Ivanovec ) gradski i neki privatni dječji vrtići i srednje škole (Gimnazija Josip Slavenski, Graditeljska škola, Ekonomska škola).

Način provedbe je zamišljena način da u  trijadama učenici čitaju jedni drugima: osnovnoškolci-vrtićevcima i srednjoškolcima, srednjoškolci osnovnoškolcima i vrtićevcima, a djeca vrtića pričaju priče osnovnoškolcima i srednjoškolcima.

Naša škola povezana je s učenicima iz Gimnazije Josip Slavenski te dječjim vrtićima Zvjezdica u Šandorovcu i Pirgo u Kuršancu. Nakon audicije koja je provedena u školi za najčitaće, 43 učenika naše škole od 1. do 8. razreda podijeljenih u manje grupe, čitat će djeci u oba vrtića i učenicima Gimnazije. Susreti su planirani tijekom mjeseca ožujka, travnja i svibnja.

Fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji.

« Studeni 2017 »

17.11.2017. 11:45
Danas se obilježava 25. rođendan interneta u Republici Hrvatskoj
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet, Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu i Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u petak, 17. studenoga 2017. godine obilježavaju 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj. Svečanost se održava pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

15.11.2017. 16:27
CARNetu i Srcu dodijeljene Povelje Republike Hrvatske
Odlukom predsjednice Republike Hrvatske gospođe Kolinde Grabar Kitarović, Hrvatskoj akademskoj i istraživačkoj mreži – CARNet i Sveučilišnom računskom centru (Srce) Sveučilišta u Zagrebu dodijeljene su danas Povelje Republike Hrvatske.

10.11.2017. 13:58
Završio CUC 2017, najveća nacionalna konferencija o obrazovanju
U Dubrovniku je danas zatvorena 19. CARNetova korisnička konferencija CUC 2017 – najveća konferencija o obrazovanju u Republici Hrvatskoj. Gotovo 1.100 sudionika, od čega 650 učitelja, pratilo je CARNetovu konferenciju koja se ove godine održala pod nazivom “Povezani znanjem (… 25 godina)“.