2014. godina proglašena je Europskom godinom glasnog čitanja. U Društvu Naša djeca Čakovec rodila se ideja za projekt glasnog čitanja. Istu su podržali čelnici grada Čakovca i Koordinacijski odbor Gradova prijatelja djece. Projekt je dobio naziv "Čitajmo svi, veliki i mali". Provodi se  na području grada Čakovca i obuhvaća vertikalu odgojno-obrazovnih ustanova (od dječjih vrtića do Učiteljskog fakulteta).

Cilj projekta je promoviranje glasnog čitanja i čitanja općenito.

Zadaće projekta su promoviranje čitanja od najranije dobi , povezivanje vrtića-škola-učiteljskog fakulteta i poticanje djece i mladih na volontiranje.

U projekt su uključene sve osnovne škole na području grada (I., II., III., Kuršanec, i Ivanovec ) gradski i neki privatni dječji vrtići i srednje škole (Gimnazija Josip Slavenski, Graditeljska škola, Ekonomska škola).

Način provedbe je zamišljena način da u  trijadama učenici čitaju jedni drugima: osnovnoškolci-vrtićevcima i srednjoškolcima, srednjoškolci osnovnoškolcima i vrtićevcima, a djeca vrtića pričaju priče osnovnoškolcima i srednjoškolcima.

Naša škola povezana je s učenicima iz Gimnazije Josip Slavenski te dječjim vrtićima Zvjezdica u Šandorovcu i Pirgo u Kuršancu. Nakon audicije koja je provedena u školi za najčitaće, 43 učenika naše škole od 1. do 8. razreda podijeljenih u manje grupe, čitat će djeci u oba vrtića i učenicima Gimnazije. Susreti su planirani tijekom mjeseca ožujka, travnja i svibnja.

Fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji.

« Prosinac 2020 »

03.12.2020. 14:52
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET, u sklopu II. faze programa "e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće", ... The post Nabava usluga testiranja pristupačnosti sadržaja i usluga u sklopu II. faze programa ,,e-Škole" appeared first on CARNET .

03.12.2020. 08:01
VAZNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije
Postovani, Uslijed prekida opskrbe elektricnom energijom nasih uredjaja u zupanijskom cvoristu u Gospicu, doslo je do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju Licko-senjske zupanije. Za sad jos nismo dobili ... The post VAZNO Prekid mrezne povezanosti na podrucju Licko-senjske zupanije appeared first on CARNET .

30.11.2020. 02:01
INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije
Postovani, Oko 23 sata je ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije. Ne ocekujemo nove prekide. Zahvaljujemo na razumjevanju. Srdacan pozdrav, — Mrezni operativni centar (Network Operations Center) Odjel ... The post INFO Ponovno uspostavljena mrezna povezanost na podrucju Istarske zupanije appeared first on CARNET .