2014. godina proglašena je Europskom godinom glasnog čitanja. U Društvu Naša djeca Čakovec rodila se ideja za projekt glasnog čitanja. Istu su podržali čelnici grada Čakovca i Koordinacijski odbor Gradova prijatelja djece. Projekt je dobio naziv "Čitajmo svi, veliki i mali". Provodi se  na području grada Čakovca i obuhvaća vertikalu odgojno-obrazovnih ustanova (od dječjih vrtića do Učiteljskog fakulteta).

Cilj projekta je promoviranje glasnog čitanja i čitanja općenito.

Zadaće projekta su promoviranje čitanja od najranije dobi , povezivanje vrtića-škola-učiteljskog fakulteta i poticanje djece i mladih na volontiranje.

U projekt su uključene sve osnovne škole na području grada (I., II., III., Kuršanec, i Ivanovec ) gradski i neki privatni dječji vrtići i srednje škole (Gimnazija Josip Slavenski, Graditeljska škola, Ekonomska škola).

Način provedbe je zamišljena način da u  trijadama učenici čitaju jedni drugima: osnovnoškolci-vrtićevcima i srednjoškolcima, srednjoškolci osnovnoškolcima i vrtićevcima, a djeca vrtića pričaju priče osnovnoškolcima i srednjoškolcima.

Naša škola povezana je s učenicima iz Gimnazije Josip Slavenski te dječjim vrtićima Zvjezdica u Šandorovcu i Pirgo u Kuršancu. Nakon audicije koja je provedena u školi za najčitaće, 43 učenika naše škole od 1. do 8. razreda podijeljenih u manje grupe, čitat će djeci u oba vrtića i učenicima Gimnazije. Susreti su planirani tijekom mjeseca ožujka, travnja i svibnja.

Fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji.

« Rujan 2018 »

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.