Radionica za ravnatelje i stručne suradnike - PEARLS

Dana 26. lipnja 2017. u OŠ Orehovica održan je stručni skup Sprječavanje ranog napuštanja školovanja pomoću inkluzivnih strategija. Skup je bio namijenjen ravnateljima i stručnim suradnicima iz osnovnih škola.

Naša škola, kao i škole OŠ dr.Ivana Novaka Macinec i OŠ Orehovica su partneri u konzorciju koji je oformila Agencija za odgoj i obrazovanje. Svi zajednički radimo na projektu PEARLS – Preventing Early School Leaving through Inclusive Strategies (KA1 Erasmus + projekt). Cilj nam je povećanje inkluzije u školama i sprječavanje ranog napuštanja školovanja.

Pod pokroviteljstvom viših savjetnika za nacionalne programe u Agenciji za odgoj i obrazovanje Nevenke Lončarić Jelačić i Tomislava Ogrinšaka, skup su vodile učiteljice koje su se sklopu projekta usavršavale u Budimpešti. Teme skupa bile su: Složeno poučavanje (Complex Instruction Program), Pripadanje – tvoja prava pripadaju tebi i Škola kao okruženje za učenje.

Uz pregršt novih ideja i korisnog materijala za buduću uporabu, bilo je i puno smijeha čime smo dokazali da učenje ne mora biti mučenje. Dio atmosfere možete pogledati u galeriji.

objavio: Jasminka Poljanec Dražen Oletić   datum: 28. 6. 2017.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.