Radionica za ravnatelje i stručne suradnike - PEARLS

Dana 26. lipnja 2017. u OŠ Orehovica održan je stručni skup Sprječavanje ranog napuštanja školovanja pomoću inkluzivnih strategija. Skup je bio namijenjen ravnateljima i stručnim suradnicima iz osnovnih škola.

Naša škola, kao i škole OŠ dr.Ivana Novaka Macinec i OŠ Orehovica su partneri u konzorciju koji je oformila Agencija za odgoj i obrazovanje. Svi zajednički radimo na projektu PEARLS – Preventing Early School Leaving through Inclusive Strategies (KA1 Erasmus + projekt). Cilj nam je povećanje inkluzije u školama i sprječavanje ranog napuštanja školovanja.

Pod pokroviteljstvom viših savjetnika za nacionalne programe u Agenciji za odgoj i obrazovanje Nevenke Lončarić Jelačić i Tomislava Ogrinšaka, skup su vodile učiteljice koje su se sklopu projekta usavršavale u Budimpešti. Teme skupa bile su: Složeno poučavanje (Complex Instruction Program), Pripadanje – tvoja prava pripadaju tebi i Škola kao okruženje za učenje.

Uz pregršt novih ideja i korisnog materijala za buduću uporabu, bilo je i puno smijeha čime smo dokazali da učenje ne mora biti mučenje. Dio atmosfere možete pogledati u galeriji.

objavio: Jasminka Poljanec Dražen Oletić   datum: 28. 6. 2017.

« Rujan 2018 »

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.