Događanja u knjižnici

Kako nastaje slikovnica? - predstavljanje slikovnice Likovni umjetnici

U četvrtak 19. listopada za učenike 3. a i 3. b razreda održan je nastavni sat Hrvatskog jezika posvećen slikovnicama. Sat je održan povodom Mjeseca hrvatske knjige s ciljem poticanja čitanja i upoznavanja sa slikovnicama i knjigama općenito.

Školska knjižničarka je u učionici 3. b razreda pripremila izložbu različitih vrsta slikovnica. Nakon što su prolistali izložene slikovnice, učenici su pogledali kratki film Kako nastaje slikovnica? Naučili su da je za stvaranje priče potrebna inspiracija i mašta, ali to je tek početak u nastanku knjige.

Učenici su saznali „iz prve ruke“ kako nastaje slikovnica. Naime, učenicima je u goste došla učiteljica likovne kulture Ida Domišljanović koja je napisala tekst za slikovnicu Likovni umjetnici i učenici, polaznici Likovne grupe Julija Gal i Marija Kozar iz 7. a razreda i Leo Balog iz 7. d razreda koji su slikovnicu ilustrirali. Učiteljica Ida i mladi ilustratori osim što su predstavili svoju slikovnicu, strpljivo su odgovarali na sva postavljena pitanja. Otkrili su kako trenutno rade na jednoj novoj slikovnici u suradnji s osnovnom školom iz Koprivnice.

Učenici su zaključili da je stvaranje slikovnice kreativan, ali i dugotrajan posao u kojem sudjeluje puno ljudi te je najveća radost svakog pisca i ilustratora kad vidi da je njegova knjiga pronašla put do čitatelja.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.

Predstavljanje slikovnice Likovni umjetnici učenicima 3. a i 3. b razreda

Izložba slikovnica i predavanje na temu Kako nastaje slikovnica?

Ostale fotografije pogledajte u foto-galerji.

objavio: Jasmina Balog   datum: 20. 10. 2023.